Ağız ve Diş Sağlığınız Kalbinizi Etkiler

Ağız ve Diş Sağlığınız Kalbinizi Etkiler

Ağız ve Diş Sağlığınız Kalbinizi Etkiler

Dişlerdeki sağlık problemleri, vücudumuzda organlarımızın da sağlığını tehdit etmektedir. Özellikle genel sağlığımızda vazgeçilmez organ olan kalbin sağlığında diş sağlığı çok önemlidir.

Dişler beslenmemizi ve genel estetik görünümünde etkilidir. Ağız ve diş sağlığının ihmali ise tahmin edilenden daha fazla zarar vermektedir.

Dişlerin sağlığı korunmadığında, dişeti hastalıkları, çürükler, ağız içindeki iltihaplar ve bir çok ağız ve diş hastalığı başlar. Çürüyen dişler, ağızda ve vücutta bakteri kaynağıdır. Bakteriler, damar yoluyla tüm vücuda yayıldığında kalp yetmezliklerine sebep olabilmektedir. Sanılanın aksine diş rahatsızlıkları bir çok hastalığa da davetiye çıkarmakta ve erken teşhis edilmezse ciddi riskler taşımaktadır.

Genel sağlığımızı bu kadar etkileyen ağız sağlığımızın üzerinde daha çok durmalıyız.Hekiminize düzenli aralıklar ile muayene olursanız hem yeni oluşmaya başlayan bir problemi erken yakalamış olursunuz hem de tüm bedeninizi koruma şansını yakalamış olursunuz. Sizde Hızlı Randevu alarak uzman hekimlerimizde muayene olabilirsiniz.Call Now Button