Diş İmplantı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş İmplantı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Emident Ağız, Diş ve Çene Polikliniği Diş Hekimi Ali Osman Emiroğlu diş implantı uygulamasının nasıl yapıldığını anlatıyor.

“Diş implant tedavisi aşamaları öncelikle tedavi planlaması, tetkikler bu tetkikler sonucunda aslında implant tedavisi bir diş çekiminden daha basit bir uygulamadır. ”

Kolay ve güvenilir olan implant tedavisi, fonksiyonunu ve estetik görünümünü kaybetmiş olan dişlere uygulanan tedavidir.

Dental implant diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. İşlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamalrı ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.Call Now Button