Diş İmplantı Yapılmasına Karar Verirken Nasıl Değerlendirilme Yapılır?

Diş İmplantı Yapılmasına Karar Verirken Nasıl Değerlendirilme Yapılır?

Emident Ağız, Diş ve Çene Polikliniği Diş Hekimi Ali Osman Emiroğlu diş implantı yapılmasına karar verirken nasıl değerlendirilme yapıldığını anlatıyor.

“Öncelikle hastamızın panoramik ve 3 boyutlu görüntüsünü istiyoruz. hastanın ağız içi muayenesi, dişlerin mevcut durumunu oldukça önemlidir.”

Dental İmplant tedavisi öncesinde, dişlerin nasıl olacağı en baştan kişiye anlatılır. İmplantlar çıkarıtılıp iptal ettirilebilen tedaviler olmadığı için süprize yer yoktur. Dişler tamamlandığında nasıl duracağına dair bilgisayarlardan görüntüler alınabilir.

Rutin bir diş çekimi veya oral cerrahi işleminden geçecek kadar sağlıklı biri çoğunlukla diş implantı için uygun olarak düşünülebilir. Yeterli kemik ve sağlıklı diş etlerine sahip olmak gerekmektedir. Hastalar, implant sonrası ağız hijyenine dikkat etmeyi ve düzenli olarak diş hekimlerini ziyaret etmeyi taahhüt etmelidirler. Ağır sigara kullanımı, diyabet veya kalp rahatsızlıkları, baş / boyun bölgesine yapılmış olan radyasyon tedavileri,  implant  uygulanması için hasta bazında, bireysel olarak değerlendirilmelidirCall Now Button