Diş İmplantı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Diş İmplantı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Emident Ağız, Diş ve Çene Polikliniği Diş Hekimi Ali Osman Emiroğlu diş implantı hangi durumlarda nasıl kullanıldığını anlatıyor.

“Diş implantı ağzımızda eksikliğin bir veya iki bölgede yada tam eksikliklerde kullanılır. Tek eksik bölgede tek implant ile özellikle estetik amaçla eksikliğini giderebiliyoruz.”

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylerde eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalarla uygulanan tedavidir.  İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

Kaybedilen dişler yerine yapılan doğru bir uygulama çoğu zaman kendi dişlerinizden daha iyi sonuçlar verebilir. Uzun yıllar implant dişlerin kullanımı mümkün olabilir. Ancak bunların sağlanması için implant uygulamasının uygun koşullarda yapılması gerekir. Hastalar bunlara kendi dişleri gibi bakım yapabilmekte ve sorunsuz şekilde kullanabilmektedir. Ayrıca çekilen dişin bulunduğu kemik zamanla fonksiyon görmediği için zamanla eriyecektir. Çekim sonrası yapılacak implantla kemik erimesi azalacak ve sonra da tamamen duracaktır. Bu yüzden kemiğin korunması hastanın implant sayesine elde ettiği önemli bir avantajdır.Call Now Button