Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon

Diş hekimliği ağız içi çalışma alanı ve bu ortamda yapılan işlemlerin niteliği gereği, sterilizasyon kurallarının eksiksiz uygulanmasını zorunlu kılar.

Hekim ve hastalarımızın temas ettiği yüzeylerin dezenfektasyonu, kullanılan alet ve malzemelerin steril olması esastır.Bu hem tedavi başarımızı etkileyen önemli bir faktör, hem de hasta, hekim ve yardımcı personelimizi çapraz enfeksiyona karşı koruyan hayati bir olgudur. İşte tamda bu nedenle; STERİLİZASYON bizim için vazgeçilmez bir kuraldır.

Emident Diş Kliniği’nde; tüm el aletleri ve diğer tedavi enstrümanlarımız, klinik odalarda bulunan ultrasonik temizleyicilerde ön dezenfektasyonu yapılarak özel bir sterilizasyon odasına alınır ve burada teker teker paketlenerek güvenilir bir oktavda steril edilir. Sterilizasyon kabiliyeti olmayan tüm ürünler (eldiven, maske, hasta önlüğü, bardak, aspiratör ucu vb.) tek kullanımlıktır, yalnızca bir hastada kullandıktan sonra atılır.  Steril aletlerin paketleri ise hastalarımızın gözü önünde açılır. Hasta koltukları ve diğer temas yüzeyleri her hastadan sonra eğitimli personelimizce dezenfekte edilir.

Bunun yanı sıra çalışma aletlerimize bağlı şebeke suyunun filtrelerle dezenfektasyonu, ağız çalkalama sularının anti septik tabletlerle desteklenmesi, kullandığımız tüm aletlerin otoklava girebilme kabiliyetinin olması dikkat ettiğimiz diğer ayrıntılardır.

Hekimlik bilincimiz ve insani sorumluluğumuz, sanki o koltukta kendimiz oturuyormuşuz gibi, tüm sterilizasyon kurallarına uymayı, hastalarımızı olası enfeksiyon risklerinden uzak tutmayı ve güvenli bir ortamda enfeksiyon risklerinden uzak tutmayı ve güvenli bir ortamda sağlık hizmeti vermeyi bizlere ilke edindirmiştir.

Sizler için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz..

Bize duyduğunuz güvene layık olabilmek için..Call Now Button