fbpx
Emident Diş Kliniği Mecidiyeköy | Diş Kaplama
1222
post-template-default,single,single-post,postid-1222,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Diş Kaplama

Diş Kaplama

Diş kaplama tedavisi genellikle dişte çok ciddi oranda oluşan erozyonu gidermek için uygulanır. Kaplama zirkonyum ve porselen olarak uygulanmaktadır.

Porselen Laminate Veneer: Dişten 0,3- 0,7 mm. yüzey alınarak üstüne yapıştırılan porselen yaprak tabakadır. İstenilen renk ve formda çok ince bir şekilde hazırlanan porselen laminate veneer metal içermez. Kırılmalara karşı dayanıklılık gösteren porselen laminateler; ışığın diş içerisine geçmesini sağlar.

Zirkonyum kaplama: Zirkonyum elementi doğada bulunan beyaz bir metaldir. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabileceği kadar estetik olması, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar sağlam olması nedeniyle, tüm diş hekimleri tarafından diş kaplaması için güvenle tercih bir kaplama çeşididir.

Metal destekli kaplama: Adından da anlaşılabileceği üzere, dişin yapımı aşamasında porselenin altına metal alaşım konularak yapılmasıdır. Dişin dokusuna uygun, gereken dayanıklılığı sağlamaktadır. Alt yapıda yer alan metal, ışığı geçirmediğinden, mat bir görünümü ile diş eti hizasında koyu renkle kendini belli eder. Bundan dolayı metal destekli kaplamalar genellikle ön bölgedeki dişlerde estetik açıdan tavsiye edilmediğinden daha çok arka dişlerde uygulanır.

Empress diş kaplama (Full Porselen): Diş kaplama çeşitlerinden birisi de EmpressFull porselen diş kaplama doğrudan diş üzerine yapılan bir uygulama türüdür. Bu uygulamanın yapılabilmesi için mutlaka diş olması gerekir. Uygulama yapılacak olan dişlerin etrafı, eşit bir şekilde tıraşlanarak, kaplama için hazır hale getirilir ve üzerine kaplama uygulanır.

Kaplama yapılan dişler özenli bir bakım istemektedir. Düzenli olarak diş doktoru muayenesinden geçmek, kaplamanın ömrünü uzatmaktadır.