Diş Beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING)

 

Bleaching diş beyazlatma bu sistem mevcut dişlerin renginin daha beyaz renge dönüştürülme işlemidir. Dişlerin rengi genetik olarak veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak (çay, kahve, sigara ve çeşitli renkli gıdaların tüketimi sonucu) daha sarı ya da zaman içinde daha koyu renge dönebilir. Meydana gelen renklenmeler diş temizliği işlemiyle giderilir. Bu tarz lekelenmeler haricinde dişin iç yapısından gelen koyuluğun hekim kontrolünde açılma işlemine beyazlatma “Bleaching” denir. Açılma miktarı kişiden kişiye değişir.

 

Düzenli ve sık fırçalama alışkanlığına sahip olmanıza rağmen dişlerinizin rengi beyazlamaya bilir. Bu renk sizin ten renginiz gibi sabittir. Estetik bir gülümseme için dişlerinizin formu ve kusursuzluğu ile birlikte beyaz, canlı bir renk tonunda olması da gerekir.

 

Office Bleaching: Beyazlatma işlemi tek seansta yapılır. Bu amaçla dişetleri izole edilerek dişler üzerine beyazlatma özelliğine sahip bir jel uygulanır. Diş dokusunun yapısına ve renk tonuna bakarak hekiminizin kararına göre jeli aktive etmek için lazer, halojen veya LED gibi özel ışık kaynakları kullanılır.

 

Home Bleaching: Evde yapılan beyazlatma yöntemi de diş hekiminin denetiminde yapılır. İlk randevuda diş hekimi hastanın dişlerinden ölçü alır ve bu ölçüyle dişlerin üzerine geçecek şeffaf bir plak hazırlar. Evde beyazlatma yapılan kişi tarafından kullanılan bu plak, hastanın dişlere beyazlatma maddesinin uygulamasını ve diş etlerinin korunmasını sağlar.

 

Call Now Button