İmplant Üstü Restorasyonlarda hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

İmplant Üstü Restorasyonlarda hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Emident Ağız, Diş ve Çene Polikliniği Diş Hekimi Ali Osman Emiroğlu diş implant üstü restorasyonlarda hangi yöntemlerin kullanıldığını anlatıyor.

“implant üstü protezlerde, sabit protezler, birli ikili üçlü köprüler ve aynı zamanda yaşlı olan hastalarımızda alt bölgede çok fazla kemik kaybına rastladığımız için iki yada üç implant koyarak hastamızın konforunu sağlıyoruz. ”

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla hazırlanan yapay diş kökleridir. Tek bir diş veya daha fazla diş eksikse, diş implantları sizin için doğru alternatif olabilir. Diş implantları dişlerin tamamında olduğu gibi sadece bir dişin yerine de geçebilir. Sonuçlar o kadar doğaldır ki, birçok hasta implant olduklarını bile unutur. Diş implantları ayrıca yüz kemik yapınızı korurken kemik kaybı ve diş değişimi gibi ağız sağlığı sorunlarını da önleyebilir.

İmplant destekli protezler, implant üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit veya hareketli protezlerdir. Hiç dişi bulunmayan ancak yeterli kemik seviyesine sahip olan kişiler de implant destekli protezler kullanılabilir.
Tamamen dişsiz ağızlarda hareketli protezlerin tutuculuğunu arttırmak amacı ile de implant uygulamaları yapılır. Çene içerisinde yer alan implantların hareketli tam protezin içerisindeki yuvalara yerleşmesi ile stabilitesi ve tutuculuğu artan protezle, çiğneme ve konuşma fonksiyonları çok daha etkin yapılabilmektedir.Call Now Button